فارسی العربیة
صفحه اصلی مقالات دروس خارج مجله کلام اسلامی تصاویر استفتائات اخبار قاموس المعارف ریحانة الأدب
گروه های خبری
آخرین اخبار
آیت الله سبحانی: امام حسین علیه السلام مخصوص امت شیعه و امت اسلامی نیست بلکه علامت و شعاری علیه کاروان ظلم و استکبار است.
معظم له در دیدار سفیر عراق در ایران بیان داشتند: ریسمان وحدت را تنها راه نجات امت اسلامی دانسته و گفتند: امت اسلامی اعم از شیعی و سنی و حتی اهل کتاب برای نجات از بحران ها می بایست با توجه به اشتراکات به ریسمان وحدت چنگ بزنند.

آیت الله العظمی سبحانی در دیدار سفیر عراق در ایران که بیست و هشتم شهریور صورت گرفت با قرائت آیه « واعتصموا بحبل الله جمیعا و لا تفرقوا» ابراز داشتند: این آیه ازعجیب ترین و زیباترین آیات الهی در قرآن کریم است و از جایگاه ویژه ای برخوردار است.

ایشان افزودند: انسان در ابتدا فکر می کند که چرا گفته نشده به قرآن کریم یا به اسلام چنگ بزنید؟ گمان می کنم که قرآن کریم کلمه «حبل» را در این آیه برای بیان نکته ای خاص به کار برده است و آن هم این است که امت متفرق و از هم پاشیده مانند فردی است که در چاه افتاده است؛ چنین فردی محکوم به مرگ است اما امکان اینکه برایش موفقیت نوشته شود و نجات یابد وجود دارد و او می تواند با ارسال یک ریسمان به چاه و بالا کشیدنش نجات پیدا کند.

آیت الله سبحانی، ریسمان وحدت را تنها راه نجات امت اسلامی دانسته و گفتند: امت اسلامی اعم از شیعی و سنی و حتی اهل کتاب برای نجات از بحران ها می بایست با توجه به اشتراکات به ریسمان وحدت چنگ بزنند.

ایشان با توجه به نزدیک بودن ایام اربعین بیان داشتند: حسین علیه السلام مخصوص امت شیعه و امت اسلامی نیست بلکه علامت و شعاری علیه کاروان ظلم و استکبار است و گویا مردمی که اکنون در برابر ظلم و استکبار می جنگند، مبارزه با ظلم  را از امام حسین(ع) الهام می گیرند.