فارسی العربیة
صفحه اصلی مقالات دروس خارج مجله کلام اسلامی تصاویر استفتائات اخبار قاموس المعارف ریحانة الأدب
گروه های خبری
آخرین اخبار
وضعیت حجاب در دانشگاه ها مناسب جامعه اسلامی نیست.
آیت الله العظمی سبحانی در دیدار وزیر علوم از وضعیت حجاب در دانشگاه ها گلایه کردند و آن را متناسب با جامعه اسلامی ندانستند.

آیت الله العظمی سبحانی در دیدار وزیر علوم بر اسلامی سازی علوم انسانی براساس موازین اسلامی در دانشگاه ها تأکید کردند و گفتند: اسلامی سازی علوم انسانی، نیازمند همکاری و هم فکری با سایر ارگانها مانند حوزه علمیه است.

ایشان با تأکید بر این که دانشگاه باید بیش از گذشته به مسئله حجاب و موازین دینی و شرعی پای بند و متعهد باشد، افزودند:امروز توجه چندانی به مسئله حجاب نمی شود و مشکلات آن را در جامعه می بینید.

معظم له با بیان این که پذیرش دانشجو و تدریس رشته ها، پایان نامه ها و مقالات باید براساس نیاز روز و برای رفع مشکلات جامعه باشد اظهارداشتند: اگر به این مسئله توجه نشود، قطعا باید شاهد مشکلات به مراتب بیشتری در مواردی مانند اشتغال و ... در جامعه باشیم.

آیت الله سبحانی ابراز داشتند: مسئله دیگر که باید در همین راستا به آن توجه کرد،  حضور اساتید مؤمن، متعهد و ارزشی در دانشگاه ها است تا دانشجویان را به مراتب دینی و ارزشی و الهی سوق دهند.

معظم له گفتند: معتقدیم رفتار و عمل استاد در دانشگاه می تواند الگو و سرمشق برای دانشجو باشد. اگر استادی پایبند به مسائل دینی و ارزشی نباشد، نباید انتظار چندانی برای تربیت ارزشی داشت.

ایشان با بیان این که دانشجویان، امانت های الهی هستند و باید از آنها در مسائل مختلف دینی، اعتقادی و اخلاقی مراقبت و محافظت کرد،  اظهار داشتند: جامعه اسلامی نیازمند به جوانانی است که بتوانند آینده کشور را از هر لحاظ تأمین کنند،  به همین دلیل باید بر اساس فرهنگ اجتماعی و دینی اسلامی تربیت شوند تا بتوانند اثرگذار باشند.

آیت الله سبحانی افزودند: اما اخباری که از سوی والدین به ما می رسد، عکس همین قضیه است و والدین گلایه دارند که فرزندان آنها از وقتی وارد دانشگاه شدند، از مسائل ارزشی دور شدند و بعضا آنچه داشته اند، از دست دادند.