فارسی العربیة
صفحه اصلی مقالات دروس خارج مجله کلام اسلامی تصاویر استفتائات اخبار قاموس المعارف ریحانة الأدب
گروه های خبری
آخرین اخبار
عزّت و کرامت حجاج و امنیت زائران حفظ شود.
آیت الله العظمی سبحانی، عزّت و کرامت حجاج و تامین امنیت زائران را از مهمترین امور دانستند و بر جلوگیری از تبلیغ مبلغان فارسی زبان وهابی در بقیع تاکید داشتند که طبق تفاهمات از آن ممانعت بعمل آید.

آیت الله العظمی سبحانی در دیدار حجت الاسلام والمسلمین عبدالفتاح نواب نماینده جدید مقام معظم رهبری در سازمان حج و زیارت، ضمن ابراز  خرسندی از انتخاب ایشان به این سمت یادآور شدند: در برخی روایات اسلامی استفاده می شود که برخی حتی  درآمد چند ساله خود  را پس انداز می کردند تا به سفر حج نائل شوند، این فریضه ای است که شاید در طول عمر هر مسلمان یکبار نصیب او شود.

ایشان تاکید بر استفاده ظرفیت ها برای هرچه بهتر برگزاری مناسک حج، و نظارت دقیق بر امور حج را به ایشان یادآور شدند و تاکید بر مفاد تواقنامه فیما بین ایران و عربستان در مورد حج را بسیار مهم و ضروری دانستند.

معظم له عزّت و کرامت حجاج و تامین امنیت زائران را از مهمترین امور دانستند و بر جلوگیری از تبلیغ مبلغان فارسی زبان وهابی در بقیع تاکید داشتند که طبق تفاهمات از آن ممانعت بعمل آید.

آیت الله العظمی سبحانی نظارت بر اعمال و مناسک حجاج توسط عوامل روحانیون کاروانها، به خصوص تاکید بر تاخیر رمی جمرات در روز عید قربان  را خواستار شدند و گفتند: این عمل موجبات حوادث تلخ سالهای گذشته شده است.