فارسی العربیة
صفحه اصلی مقالات دروس خارج مجله کلام اسلامی تصاویر استفتائات اخبار قاموس المعارف ریحانة الأدب
گروه های خبری
آخرین اخبار
معظم له در دیدار نماینده ولی فقیه در سازمان اوقاف: به مناطق محروم رسیدگی شود.
آیت الله العظمی سبحانی: شخص وقف می کند از ترس اینکه دیگران نخورند، در دست ورثه ها می افتد و به این صورت وقف از بین می رود و یا به دلایلی وقف مخفی می ماند. این افراد توجه ندارند، اگر وقف ثبت رسمی شد از بین نخواهد رفت.

آیت الله سبحانی در دیدار حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی خاموشی، نماینده ولی فقیه در سازمان اوقاف و امور خیریه گفتند: وقف در میان همه پدیده های دارای مظلومیت خاصی است، به عنوان نمونه شخص وقف می کند از ترس اینکه دیگران نخورند، در دست ورثه ها می افتد و به این صورت وقف از بین می رود و یا به دلایلی وقف مخفی می ماند.

ایشان افزودند: این افراد توجه ندارند، اگر وقف ثبت رسمی شد از بین نخواهد رفت.

معظم له ابراز داشتند: مطلب دیگر این است مناطقی از کشور وجود دارد که نیاز به توجه و حمایت بیشتر دارند، مانند مناطق جنوب کشور، باید به این مناطق توجه خاص  کرد تا اجازه ندهند، تحت تسلط کشورهای بیگانه قرار گیرند.

ایشان ابراز داشتند: مطلب دیگر باید کاری کرد حوزه از دولت بی نیاز شود. هم اکنون حرفهایی را عَلَم می کنند، می گویند در حوزه پول است و  در دانشگاه پول نیست. باید اوقاف به کمک حوزه بیاید تا حوزه مستقل و بی نیاز از دولت شود.

آیت الله العظمی سبحانی عنوان کردند: نکته دیگر این است باید کاری کرد تا امامزادگان تبدیل به قطب فرهنگی شوند. این کار را از طریق حضور عالم مستقر می توان انجام داد. با حمایت روحانیت و مبلغین باید کاری کرد تا امامزادگان به وسیله مبلغین تبدیل به قطب فرهنگی شود.