فارسی العربیة
صفحه اصلی مقالات دروس خارج مجله کلام اسلامی تصاویر استفتائات اخبار قاموس المعارف ریحانة الأدب
گروه های خبری
آخرین اخبار
معظم له در آیین رونمایی از کتاب گلشن ابرار: اسلام به دانش انسان ساز معتقد است.
آیت الله العظمی سبحانی در مراسم رونمایی از تازه های نشر گلشن ابرار: باید شیعه را معرفی کرد تا همگان بفهمند شیعه همان اسلام ناب و تحریف نشده است. پیدایش شیعه با اسلام یکی است.

آیت الله العظمی سبحانی در مراسم رونمایی از تاره های نشر گلشن ابرار که در مؤسسه امام صادق(علیه السلام)  قم برگزار شد گفت: مقام علم و دانش بسیار والا است. در اهمیت آن همین انداز بس که 780 بار مشتقات آن در قرآن بیان شده است.  خدای متعال عالمان را از نظر درجه بالا می برد.

ایشان افزودند: درجه گروه با ایمان و عالم را بالا می برد. علمی که در اسلام مطرح است باعث افزایش و کمال ایمان می شود. غرب به دنبال علم است ولی برای عیش و نوش و جهالت. اما علم در اسلام علمی است که برای بشر سودآور است. کسانی که بمب اتم می سازند جهل بشر را افزایش داده اند چون جهت تخریبی دارد.

آیت الله سبحانی اظهار داشتند: علمی که باعث جهل و تخریب شود، چنین علمی در اسلام مطرود است. اما علم در اسلام در کنار ایمان و سعادت و کمال ذکر شده است.

معظم له با بیان خاطراتی بیان داشتند: در سال 1336 در مکه بودم ،میزبانی به پیش من آمد گفت، شیعه کتابی دارد که معرف خودش باشد؟ این آدم از شخصیتهای وارسته بود، اما هنوز شیعه را نشناخته است. باید شیعه را معرفی کرد تا همگان بفهمند شیعه همان اسلام ناب و تحریف نشده است. پیدایش شیعه با اسلام یکی است.

 آیت الله سبحانی گفتند: کسانی که گلشن ابرار نوشتند. اینها می توانند معرف شیعه باشند. این معرفی کردن مایه تحکیم شیعه است. اگر به عربی ترجمه شود، خیلی بهتر و سودمند تر برای شیعه است.البته شیعه عالمانی داشته که از قلم افتاده است. در قرنهای مختلف عالمانی بودن که کتابها نوشته اند ولی اثر و نامی از آنها در تاریخ نیست. روزگار به شیعه ستم کرده نتوانسته ایم ابرار خودمان که در قرنها بودند و تألیف کردند، را حفظ کنیم.

ایشان افزودند: آثاری که به نام اسلام و شیعه نوشته می شود، نباید ناقص باشد. درگذشته شیعه آثاری خوبی داشته است. بعضی تنظیم و بعضی تنظیم نشده است. باید شیعه و اسلام را به وسیله نشر آثار و عالمان آن به دنیا معرفی کرد. این کارها باید بیشتر انجام شود.

معظم له اظهار داشتند: بعضی شیعه را متهم کردند که شیعه ریشه نداشته است. نوشتن آثارشیعه این توهم ها را از بین خواهد برد.