فارسی العربیة
صفحه اصلی مقالات دروس خارج مجله کلام اسلامی تصاویر استفتائات اخبار قاموس المعارف ریحانة الأدب
گروه های خبری
آخرین اخبار
اسلام از ابتدا براقتدار و افزایش قدرت در برابر دشمنان تأکید داشته است.
اسلام از ابتدا براقتدار و افزایش قدرت در برابر دشمنان تأکید داشته است. باید بدانیم تا سلاح نداشته باشیم، محکوم هستیم. اگرداشته باشیم دشمنان خواهند ترسید.

آیت الله سبحانی در دیدار سرلشگر باقری، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفتند: امروز بحث ما دردرس خارج فقه در مورد بحث نظامی بود و آیه و اعدوا لهم ما استطعتم من قوة را بحث می کردیم. پیامبر(ص) این آیه را آورده و پیامش این است آنچه می توانید از نیرو و قوت برای خود حفظ کنید.

معظم له افزودند: پیام دیگر آن بیان غایت و افزایش توانایی وقدرت برای ترساندن دشمن است. اسلام از ابتدا براقتدار و افزایش قدرت در برابر دشمنان تأکید داشته است. باید بدانیم تا سلاح نداشته باشیم، محکوم هستیم. اگرداشته باشیم دشمنان خواهند ترسید.

معظم له بیان داشتند: توان و قدرت نظامی در زمان پیامبر(ص) اسب وشمشیر بود؛ ولی الان کشتی و هواپیما های جنگده و...است. هر چه بتوانیم توان نظامی را  در برابر دشمن بیشتر کنیم، دشمن را بشتر ترسانیدیم.

 ایشان در ادامه به افزایش نسل اشاره کردند و افزودند: الان فرهنگ غلطی به نام تک فرزندی بر جامعه حکمرانی می کند، در نیروهای مسلح باید کثرت فرزند را تبلیغ کرد و تبدیل به فرهنگ کرد تا کشور ما از هر لحاظ جوان باشد. کشور ما اگر جوان نباشد نمی تواند در آینده کارها را پیش ببرد.

حضرت آیت الله سبحانی با بیان اینکه باید با تدبیر جلوی حوادث را گرفت، گفتند: درمورد حادثه اخیر در زاهدان اگر با چند ماشین نیروها را جابجا می کردند، شاید این حادثه اتفاق نمی افتد.