فارسی العربیة
صفحه اصلی مقالات دروس خارج مجله کلام اسلامی تصاویر استفتائات اخبار قاموس المعارف ریحانة الأدب
گروه های خبری
آخرین اخبار
آیت الله سبحانی: ترویج غدیر، ترویج وحدت و حدیث غدیر از متواترترین احادیث است.
آ‌یت الله العظمی سبحانی (دام ظله العالی) غدیر را سندی برای وحدت مسلمانان دانست و با تأکید بر برنامه ریزی مناسب برای تبیین و بزرگداشت این روز در جامعه گفت: ترویج غدیر در واقع ترویج توحید، دستورات الهی و وحدت است.

آیت الله العظمی سبحانی در دیدار اعضای ستاد مردمی بازسازی واقعه غدیر، بر ضرورت بزرگداشت ایام غدیر در کشور تأکید کردند.

ایشان تواتر روایت غدیر را بی نظیر دانسته و افزودند شاید هیچ حدیثی به اندازه غدیر به تواتر نرسیده به گونه ای که بسیاری از اهل سنت نیز آن را نقل کرده اند؛ بنابراین واقعه غدیر امری الهی بوده که باید برای جامعه به خوبی تبیین شده و در جامعه بزرگ داشته شود.

معظم له واقعه غدیر را سندی برای وحدت مسلمانان دانست و با تأکید بر برنامه ریزی مناسب برای تبیین و بزرگداشت این روز در جامعه اظهار داشت: ترویج غدیر در واقع ترویج توحید، دستورات الهی و وحدت است.

ایشان ادامه دادند: ابلاغ ولایت امیرمؤمنان به دستور الهی بوده و از سوی دیگر پیامبر اسلام(صلی الله علیه و آله) حکومتی را بر اساس دین و دستورات الهی بنا کردند و نسبت به مردم دلسوزی بسیاری داشتند بنابراین چگونه می توانستند مردم را بعد از خود رها کرده و کسی را جانشین خود معرفی نکنند؟

معظم له با اشاره به آیاتی از قرآن کریم تأکید کرد: ابلاغ ولایت امیرمؤمنان(علیه السلام) به اندازه ای اهمیت دارد که خداوند به پیامبر خود می فرماید اگر آن را ابلاغ نکند در واقع رسالت خود را کامل نکرده و به درستی انجام نداده است که این موضوع نشان از اهمیت ولایت الهی دارد.