فارسی العربیة
صفحه اصلی مقالات دروس خارج مجله کلام اسلامی تصاویر استفتائات اخبار قاموس المعارف ریحانة الأدب
گروه های خبری
آخرین اخبار
آیت الله العظمی سبحانی: رباخواری بانک ها مردم را بیچاره کرده است.
آیت الله العظمی سبحانی در درس خارج اصول بیان کردند: جلوگیری از رباخواری بانک ها، جلوگیری از واردات بی حد و حصر و اشتغال بخشی از بانوان در منازل، سه راه برای رفع مشکلات موجود کشور است.

معظم له در درس خارج اصول در مسجد اعظم قم در واکنش به اتفاقات اخیر در کشور، اظهار داشتند: جمهوری اسلامی نعمتی برای ماست که خداوند متعال به ما داده و باید قدر آن را بدانیم.

ایشان ابراز داشتند: شما دوره قبل از انقلاب را ندیده اید؛ این همه آبادانی و فعالیت های علمی در کشور وجود نداشت؛ پس از انقلاب بود که شاهد امکانات و آبادانی های زیاد بوده ایم.

آیت الله سبحانی خاطرنشان ساختند: بنده پس از سال های زیاد به دلیل فوت همشیره به تبریز سفر کردم و اصلا این شهر را نشناختم؛ آنچه  بنده از تبریز به یاد داشتم، با آنچه که جدیدا مشاهده کردم، تفاوت بسیاری داشته است که به برکت انقلاب اسلامی ایران انجام شده است.

ایشان تصریح کردند: البته کسی منکر مشکلات موجود نیست؛ اما باید مشکلات را با روش دیگری حل کرد؛ با کارهای غیرعقلایی نمی توانیم از مشکلات موجود کشور بکاهیم.

آیت الله سبحانی بیان داشتند: مسئولان کشور باید به فکر مردم باشند و مشکل معیشت، درآمد و اشتغال آنان را حل کنند؛ ما دولت بی مشکل در دنیا نداریم و برای همه دولت ها پیش آمدهایی به وجود می آید؛ اما باید با برنامه ریزی این مشکلات را حل کرد.

ایشان با بیان اینکه سه راه برای رفع حل مشکلات موجود وجود دارد، اظهار داشتند: جلوگیری از رباخواری بانک ها، جلوگیری از واردات بی حد و حصر و اشتغال بخشی از بانوان در منازل، سه راه برای رفع مشکلات موجود کشور است.

معظم له ابراز داشتند: امروز رباخواری بانک ها، مردم را بیچاره کرده است؛ چراکه شخص پس از گرفتن وام، قادر به پرداخت اصل پول و سود 30 درصدی آن نیست و سر از زندان در می آورد.

ایشان خاطرنشان ساختند: کفش تبریز در دنیا بی نظیر است؛ اما امروز بر اثر واردات بی حد و حصر، بسیاری از کارخانه های تولیدات کفش بسته شده و مردم بیکار شده اند؛ با جلوگیری از این واردات، بسیاری از مردم و جوانان سرکار رفته و کم کم مشکلات موجود مرتفع خواهد شد.

معظم له تصریح کردند: لازم نیست که همه زنان پشت میز، کار کنند؛ چراکه امکان ندارد برای تمام مردان و زنان اشتغال ایجاد کرد؛ زنان می توانند با فعالیت در منزل و تربیت فرزندان در آینده کشور مثمرثمر باشند.