فارسی العربیة
صفحه اصلی مقالات دروس خارج مجله کلام اسلامی تصاویر استفتائات اخبار قاموس المعارف ریحانة الأدب
گروه های خبری
آخرین اخبار
‌آیت الله العظمی سبحانی خواستار تامین عزت و امنیت حجاج شد و از وزیر ارشاد خواست نظارت های لازم را در خصوص انتشار و چاپ کتاب داشته باشد.

آیت الله العظمی سبحانی در دیدار وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تأکید بر اهمیت مسأله حج و ضرورت توجه به آن گفت: مردم مسلمان ایران به حج مناسک آن علاقه مند هستند.
وی با اشاره به روایات اهل بیت(ع) در زمینه جایگاه حج افزود: باید در این زمینه به شرایط و واجبات این موارد و موضوعات مهمی از جمله امنیت و عزت حجاج توجه کامل صورت گیرد، باید پیگری ها صورت گیرد تا حج با عزت انجام شود و از این مسأله نباید مأیوس شد.
ایشان با اشاره به هجمه های اخلاقی و اعتقادی دشمن اظهار داشت: ائمه جماعات و دست اندرکاران فرهنگی کشور باید به گونه ای عمل کنند که مقابله با سم پاشی های ماهواره ها و دستگاه های تبلیغاتی غرب باشد.
وی ادامه داد: در این زمینه به مساجد به عنوان پایگاه های فرهنگی و دینی باید توجه و عنایت بیشتری صورت گیرد، درباره انتشار کتاب ها وزارت ارشاد باید نظارت بیشتری داشته باشد تا هرکتابی به چاپ نرسد بلکه کتاب های با نظارت وارد بازار شوند.
آیت الله سبحانی وجود حافظان در کشور را سبب افتخار دانست و ابراز داشت: باید به حافظان قرآن که از برکات انقلاب هستند توجه بیشتری شود، همچنین باید با برنامه ریزی دقیق زمینه را برای ترویج بیشتر قرآن در جامعه فراهم کرد.