فارسی العربیة
صفحه اصلی مقالات دروس خارج مجله کلام اسلامی تصاویر استفتائات اخبار قاموس المعارف ریحانة الأدب
گروه های خبری
آخرین اخبار
آیت الله سبحانی در دیدار با تولیت آستان رضوی:‌باید نسبت به توسعه مدارس و همچنین روحانیون اقدام شود و رشته های تخصصی و قوی در مشهد تامین شود که نیازمند علما مدیران و طلاب است.

معظم له در دیدار با حجت الاسلام و المسلمین رئیسی تولیت آستان قدس رضوی گفتند: خوشبختانه مرحوم آیت الله واعظ طبسی خدمات ماندگاری در حرم قدس داشتند که امیدواریم این روند توسعه یابد.
آیت الله سبحانی افزودند: از اموری که باید در آستان قدس رضوی به آن پرداخته شود، امور فرهنگی شهر مشهد و اطراف آن است و از مهمترین آنها پرداختن به فعالیت های مذهبی و دینی در مساجد می باشد.
ایشان با تاکید بر لزوم پرداختن به فعالیت فرهنگی در حاشیه مشهد گفتند: باید نسبت به ساخت مساجد در منطقه اقدام کنید و نسبت به تامین روحانی در مساجدی که فاقد امام جماعت است اقدام فوری صورت گیرد و نسبت به مبلغانی که در این مساجد هستند با محوریت مسجد محوری توسعه یابند.
معظم له خاطرنشان کردند: خوشبختانه آستان قدس رضوی امکانات زیادی دارد که باید در زمینه رشد معنویت و رشد فرهنگی اقدام شود.
ایشان با ذکر این مطلب که مسائل فرهنگی در اولویت فعالیت های آستان قدس باشد عنوان کردند: یکی از مسئولیت های مهم اعتلای حوزه علمیه مشهد است؛ زیرا این حوزه از مهمترین حوزه ها بود که در آن علمای بسیاری وجود داشت و خدمات شایانی از سوی این بزرگان انجام شد و شاگردان بسیاری پای این مکتب پرورش یافتند، متاسفانه حوزه علمیه مشهد امروزه همانند سابق آن گستردگی و صلابت گذشته را ندارد که باید تلاش شود تا به حالت سابق بازگردد.
حضرت آیت الله سبحانی عنوان کردند: باید نسبت به توسعه مدارس و همچنین روحانیون اقدام شود و رشته های تخصصی و قوی در مشهد تامین شود که نیازمند علما مدیران و طلاب است.
معظم له خاطر نشان کردند: مشهد در گذشته علمای سرشناس و بزرگی داشت؛ ولی در این زمینه در طی سال های گذشته عقب گرد داشته است.
ایشان بیان کردند: امروز حوزه علمیه مشهد جذب در دانشگاه شده که نباید این مسئله صورت گیرد، شش سال قبل در مسجد گوهرشاد مرکز علمی قوی شاهد بودیم که امروزه آن به بیرون منتقل شده است که نباید این کار صورت می گرفت، زیرا این مسئله از علمیت حوزه علمیه مشهد کم می کند.
بیان کردند: لازم نیست هتل های بزرگ و برج های بزرگ در کنار حرم ساخته شود و شهرداری می تواند در این زمینه اقدام کند، زیرا این برج ها ممکن است فضای معنوی منطقه را کم می کند و شهرداری می تواند اجازه ساخت این برج ها را ندهد.
ایشان در پایان بر لزوم توجه به ساخت مساجد در مناطق دور افتاده تاکید کردند.