فارسی العربیة
صفحه اصلی مقالات دروس خارج مجله کلام اسلامی تصاویر استفتائات اخبار قاموس المعارف ریحانة الأدب
گروه های خبری
آخرین اخبار
آیت الله العظمی سبحانی در دیدار مدیر کل بنیاد شهید استان قم گفت: اگر شهدا نبودند امروز کشور در دست بیگانگان بود و ما استقلال، آزادی و دین خود را مرهون خون‌های پاک شهدا هستیم.

معظم له در دیدار مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران قم،‌ با اشاره به مقام والای شهدا، گفت: شهدا کسانی هستنند که همچون شمع می‌سوزند تا جامعه را به کمال برسانند.
وی با بیان این که انبیا و اولیای الهی برای هدایت بشر از خود ایثار می‌کنند، ابراز داشت:‌ انبیا و اولیای الهی در رأس هدایت بشر هستند.
ایشان با اشاره به این‌که علما نیز نقش اساسی در هدایت بشر دارند، افزود: علما با بیان و قلم خود جامعه را از خطر دشمن حفظ می‌کنند.
معظم له با بیان این‌که شهدا با نور خود جامعه مظلم را هدایت می‌کنند، گفت: همه مرهون خدمات و ایثارگری‌های شهدا هستیم.
حضرت آیت‌الله سبحانی با اشاره به ایثارگری‌های شهیدان، ابراز کرد: اگر شهدا نبودند امروز کشور در دست بیگانگان بود و ما استقلال، آزادی و دین خود را مرهون خون‌های پاک شهدا می‌دانیم.
وی با بیان این‌که امام خمینی(ره) شجره طیبه انقلاب را غرس و نگهداری کرد، اظهار داشت:‌ درخت انقلاب به واسطه خون‌های شهدا بالا رفته و تا ظهور حضرت این شجره باقی خواهد ماند.
معظم له در ادامه بر ضرورت قدردانی از زحمات خانواده‌های شهدا تأکید کرد و گفت: پیامبر اسلام در روایتی می‌فرمایند: اکرام انسان پس از مرگ به این است که به خانواده‌اش رسیدگی شود