فارسی العربیة
صفحه اصلی مقالات دروس خارج مجله کلام اسلامی تصاویر استفتائات اخبار قاموس المعارف ریحانة الأدب
گروه های خبری
آخرین اخبار
معظم له با اشاره به ابعاد شخصیتی امام خمینی(ره): تاکید کردند: مردم و مسئولان باید سبک زندگی و رفتار سیاسی و اجتماعی را از حضرت امام (ره) فرا بگیرند.

آیت الله العظمی سبحانی (دام ظله) در پایان درس خارج اصول خود، در مسجد اعظم قم، با گرامیداشت ایام الله دهه فجر به روایتی از امام صادق (ع) اشاره کرد و گفتند: افراد باید ظرفیت های وجودی خود را بشناسند و با الگو قرار دادن شیخ مفید ها، به موفقیت های دست پیدا کنند .
معظم له با بیان این که افرادی برای خودنمایی و برتری جویی هرکاری انجام می دهند، افزودند: کسانی هستند که می خواهند بر دیگران برتری داشته باشند و دست به تکبرهای کذایی زده و دیگران را کوچک می کنند.
ایشان با اشاره به بیانات امام راحل در رابطه با خود برتر بینی برخی افراد، تصریح کردند: انسان باید طوری رفتار کند که تعریف دیگران در او هیچ تاثیری نداشته باشد؛ حضرت امام خمینی(ره) در خصوص افرادی که دچار کبر و خود بزرگ بینی بودند می فرمود "تکبر نشانه کم عقلی افراد است، نه این که نشانه بی دینی آنها باشد" .
حضرت آیت الله سبحانی با تاکید بر این که انسان باید سبک زندگی و رفتار سیاسی و اجتماعی را از امام خمینی (ره) فرا بگیرد، به ذکر خاطره ای از امام راحل پرداخت و گفتند: در مسجد سلماسی مجلس روضه برقرار بود و حضرت امام(ره) وارد مجلس شدند و چون جا نبود، همان وسط مجلس نشستند و با سینه زنان همراهی کردند.
معظم له در پایان سخنان خود با اشاره به تاثیر رباخواری در جامعه، ابراز داشتند: ربا خواری علاوه بر حرمت شرعی، موجب اختلاف طبقاتی در جامعه شده و توازن و آرامش جامعه را بر هم خواهد زد.